ADIKIA - GHB

História Grand Hotel Bellevue siaha do 60-tych rokov 20. storočia, vznikol spojením dvoch hotelov Šport a Bellevue. Hotel nedávno prešiel kompletnou rekonštrukciou.

6,5 %

Výnos

2 000 €

Min. výška investície

Ročne

Pripisovanie úrokov

21.09.2027

Splatnosť dlhopisu

6 000 000

Objem emisie

ADIKIA - GHB

Grand Hotel Bellevue vznikol spojením dvoch hotelov Šport a Bellevue. Ich história siaha do 60-tych rokov 20. storočia. Hotel Bellevue v  čase svojho uvedenia do prevádzky patril medzi vlajkové lode hotelierstva nielen vo Vysokých Tatrách, ale v celom vtedajšom Československu. Bol prvým hotelom v krajine, ktorý sa mohol popýšiť vlastným krytým bazénom. Bol inšpiráciou a vytváral zázemie filmovým tvorcom. V roku 1969 sa v interiéroch natáčali vybrané scény dnes už kultového československého filmu Medená veža. 

Početné kroniky zaznamenávajú históriu a vzácnych hostí, medzi ktorými boli veľvyslanci USA, Veľkej Británie a Írska, prezidenti, výbor NATO, známi vedci.
Vďaka príjemnému rodinnému prostrediu, vďaka vľúdnosti personálu boli medzi pravidelnými hosťami mnohí významní umelci, herci, speváci.
V roku 1969 sa na streche hotela nakrúcala časť ešte aj dnes preslávenej relácie, plnej inteligentného humoru  Hovorov HMiroslavom Horníčkom, Milanom Lasicom, Júliusom Satinským, Jankom Roháčom a Vladimírom Svitáčkom. K ďalším významným hosťom patrili Karel Gott, Věra Čáslavská, Eva Pilarová, Ján Ciker, Lucie Bíla, Helena Vondráčková, ale i Sparta Praha, či známy psychológ doktor Plzák.

V roku 2017 prišiel strategický investor,odvtedy prešiel Grand Hotel Bellevue rozsiahlou rekonštrukciou. Zrekonštruovala sa kongresová sála pre 900 ľudí a tým sa hotel stal nepochybne jedným z najväčších kongresových centier na Slovensku. V hoteli vyrástlo najmodernejšie wellnes centrum vo Vysokých Tatrách, na 1350 m2 podlahového priestoru wellness sa nachádza 20 m bazén, saunový svet, vírivé vane a zóna oddychu. V našom wellness centre nájdete niekoľko rôznych sáun. Bylinkovú môžeme radiť k tým jemnejším, s teplotou 40-43°C a vlhkosťou vzduchu 100%. Vďaka týmto vlastnostiam sa radí k šetrnejším saunám ako napríklad fínska sauna, ktorá nemusí každému vyhovovať. Soľná sauna je veľmi obľúbeným druhom sauny pre stále viac užívateľov. Rovnako pribudli dva detske bazény a detska sauna. K fitness patrí squash, bowling, stolný tenis a priestranná telocvičňa.

 

 

EMITENT ADIKIA - GHB
NÁZOV EMISIE ADIKIA - GHB
MENA EUR
CELKOVÝ OBJEM 6 000 000 €
MENOVITÁ HODNOTA 2 000 €
ÚROK 6,5%
Min. výška investície 2 000 €
SPLATNOSŤ INVESTÍCIE 21.09.2027
VÝPLATA ÚROKU Ročne
EMISNÝ KURZ 100%
ISIN SK4000019345
KONIEC UPISOVACIEHO OBDOBIA 22.09.2022
FORMA DLHOPISU Listinná
PREVODITELNOSŤ DLHOPISU povolená

Video

Ako využijeme získané prostriedky?

 • Nadobudnutie 32% akcií GRAND HOTEL BELLEVUE, a.s.

  Zjednodušenie akcionárskej štruktúry GRAND HOTEL BELLEVUE, a.s., akvizíciou 32% podielu minoritného akcionára.

Ako zhodnotíme vaše prostriedky?

 • Najlepší wellness hotel v Tatrách

  Už teraz sa GRAND HOTEL BELLEVUE radí medzi najlepšie wellness hotely na Slovensku, bezpochyby vo Vysokých Tatrách. Cieľom je finalizovať rekonštrukciu zostávajúcich oddychových zón hotela.

 • Udržanie a navýšenie profitability

  Už teraz GRAND HOTEL BELLEVUE dosahuje nadpriemerný ukazovateľ RevPAR alebo výnos na dostupnú izbu, čo je meritom výkonnosti v hotelierstve. Počíta sa vydelením celkových tržieb hotela za izbu počtom izieb a počtom dní v meranom období. Našim cieľom je tento ukazovateľ udržateľne navýšiť v dlhodobom horizonte.

 • Rast

  Súčasná ubytovacia kapacita je vyťažená na maximum, čo vyžaduje zväčšenie reštauračných priestorov. Z priestorovej logiky toto rozšírenie reštauračných priestorov povedie nadväzne k dobudovaniu nových priestorov, na poskytovanie kongresových a wellness služieb.

Video Galéria

Základné údaje o emitentovi

Dlhopis

Mám záujem o viac informácií, súhlasim aby ma emitent kontaktoval.

Copyright @2020 Dlhopis.com | Designed and created with ♥ by CODEUPP