PASEO

Spoločnosť sa orientuje na výstavbu energeticky úsporných a technologicky výnimočných stavieb v Košiciach a okolí.

7,5 %

Výnos

1 000 €

Min. výška investície

Ročne

Pripisovanie úrokov

28.12.2023

Splatnosť dlhopisu

1 000 000

Objem emisie

PASEO

Spoločnosť PASEO Development vznikla ako výsledok predstavy zakladajúcich spoločníkov o tom, ako chcú bývať oni sami a ponúknuť rovnaký štandard bývania aj svojím klientom. 

Hlavnou podnikateľskou činnosťou firmy je oblasť developerskej výstavby rezidenčných projektov, postupne rozšírila pôsobenie aj na správu budov, realitné služby, finančné služby, architektonické služby a realizáciu interiérov na kľúč.

Prvým projektom, s ktorým spoločnosť PASEO Development vstúpila na trh rezidenčných projektov, bol v roku 2013 projekt ViLLA Kalvária. Tento projekt získal energetický certifikát pre pasívne domy a stal sa prvým pasívnym obytným domom v Košiciach. 

Spoločnosť sa môžeme pochváliť 100% predajnosťou už zrealizovaných projektov (celkovo 67 bytov), 45% zazmluvnenosťou pred začatím výstavby a 78% zazmluvnenosťou obchodných priestorov k decembru 2020.

EMITENT PASEO
NÁZOV EMISIE PASEO
MENA EUR
CELKOVÝ OBJEM 1 000 000 €
MENOVITÁ HODNOTA 1 000 €
ÚROK 7,5%
Min. výška investície 1 000 €
SPLATNOSŤ INVESTÍCIE 28.12.2023
VÝPLATA ÚROKU Ročne
ISIN SK4000018354
KONIEC UPISOVACIEHO OBDOBIA 1. 1. 2022
FORMA DLHOPISU Listinná

Ako využijeme získané prostriedky?

 • Nové projekty - ViLLA Borovica

  Projekt 30 nadštandardných bytov v koncepte „ViLLA“ ponúka uzavretý pozemok v rozlohe 4 000 m2, ktorý okrem výnimočného technologického konceptu obsahuje aj zázemie pre obyvateľov v podobe saunového domčeka s letnou kuchynkou, bazénu a vírivky, krásneho zeleného pozemku s jazierkom a množstvo iných benefitov. Spoločnosť ViLLA Borovica momentálne disponuje právoplatným územným rozhodnutím a výstavbu plánuje začať v marci 2021. Odovzdanie a kolaudáciu projektu má spoločnosť naplánovanú na záver roka 2022.

 • Nové projekty - ViLLKA

  Druhá etapa projektu ViLLA Kalvária predstavuje projekt len 6 bytov, ktorý po ukončení uzavrie stavebný ruch v záhradkárskej oblasti Kalvárie. Jedná sa o výnimočný projekt svojou polohou a počtom bytov, kde vznikne komunitné bývanie pre 18 rodín spolu s naším prvým už zrealizovaným a predaným projektom ViLLA Kalvária. Projekt započal výstavbu na základe právoplatného stavebného povolenia v apríli 2020 a dostavbu a kolaudáciu projektu plánuje na júl 2021.

Ako zhodnotíme vaše prostriedky?

 • Villa kalvária - zrealizovaný projekt

  Prvý pasívny bytový dom v Košiciach ponúka bývanie 12 rodinám v uzavretom komplexe, ktorý okrem hlavnej budovy bytového domu zabezpečuje obyvateľom komfort aj v podobe saunového domčeka a altánku s letnou kuchyňou. Súčasťou projektu sú aj pestovateľské záhony s využívaním závlahy z dažďovej vody. Zavlažovanie celého objektu zabezpečuje závlahový systém s vlastnou studňou. ViLLA Kalvária je prvým projektom spoločnosti PASEO Development, ktorý zadefinoval nami ponúkaný štandard.

 • Paseo grunty - zrealizovaný projekt

  Pasívny a inteligentný bytový dom s 55 bytovými jednotkami a jedným nebytovým priestorom posunul úroveň „sídliskových“ bytových domov na najvyššiu možnú úroveň. Každá bytová jednotka ponúka klientom v cene bytu jedno garážové státie s pivnicou, plne inteligentnú domácnosť, podlahové kúrenie a chladenie napojené na centrálnu kotolňu, samostatnú rekuperačnú jednotku, úpravovňu vody, centrálny vysávač a externé žalúzie. Sme presvedčení, že na Slovensku nenájdete projekt s čo len porovnateľnou technologickou skladbou.

 • Fabrika48 - zrealizovaný projekt

  Spoločnosť nadobudla do vlastníctva národnú kultúrnu pamiatku – budovu bývalej Franckovej továrne na kávoviny v širšom centre Košíc na Južnej triede. Jej rekonštrukciou vznikne nová centrála pre našu činnosť, ktorej súčasťou bude interiérový showroom s rozlohou 1 000 m2 poskytujúci priestor našim obchodným partnerom, s ktorými spolupracujeme na dodávke interiérov na kľúč. Poskytne priestor pre kancelárie našich partnerov v rozlohe 600 m2 a priestor na architektonický ateliér pre architektov, dizajnérov a kohokoľvek v rozlohe 300 m2. V spodných priestoroch bude vinotéka, kaviareň a bistro – ich život bude spätý so životom budovy. Právoplatné kolaudačné rozhodnutie zabezpečila naša spoločnosť v decembri 2020 a od januára 2021 plánuje otvoriť prevádzky.

Základné údaje o emitentovi

Copyright @2020 Dlhopis.com | Designed and created with ♥ by CODEUPP